SCz

SCz

sobota, 15 wrzesień 2018 17:38

Zaproszenie na seminarium IFiS PAN

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w seminarium IFiS PAN i Max Planck Partner Group for the Sociology of Economic Life, które odbędzie się 27 września br. (czw) o godz. 14:00 w Pałacu Staszica (Nowy Świat 74, p. 154) w Warszawie. Prelekcję pt. "Neoliberal Resilience, Democracy and Development: Lessons from Latin America and Eastern Europe" wygłosi prof. Aldo Madariaga (Centro de Investigación y Docencia Económicas, Mexico City). Wprowadzenie do dyskusji wygłosi Prezes Forum prof. dr hab. Anna Ząbkowicz.

Więcej informacji tutaj

sobota, 15 wrzesień 2018 17:00

Awaria strony

Drodzy czytelnicy i sympatycy forum!

Z przyczyn od nas niezależnych nasza witryna doświadczyła w ostatnich dniach dość poważnej awarii, w wyniku której wszystkie wpisy dokonane począwszy od kwietnia 2018 roku zostały utracone. Niektóre braki udało się uzupełnić (m.in. umieszczenie ostatniego numeru Biuletynu), pozostałe są niestety nie do odratowania. Przepraszamy za zaistniałą niedogodność i jednocześnie zapraszamy do dalszej uważnej obserwacji naszej strony, ponieważ szykuje się kilka ważnych wydarzeń nomen omen instytucjonalnych! 

Administrator strony

piątek, 13 kwiecień 2018 10:16

Nominacja profesorska dla Forumowicza

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Paweł Chmielnicki - członek naszego Forum i jego wiceprezes w latach 2016-2017 - odebrał w dniu 14 marca 2018 roku z rąk Prezydenta RP tytuł profesora nauk prawnych.

Serdecznie gratulujemy!

 

piątek, 23 marzec 2018 17:28

Odszedł prof. Wacław Jarmołowicz

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci członka naszego Forum prof. dr hab. Wacława Jarmołowicza, który odszedł nagle 19 marca 2018 roku. Żegnamy zasłużonego pracownika nauki i uznanego dydaktyka, wieloletniego pracownika Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Więcej informacji o uroczystoścach żałobnych tutaj

piątek, 02 marzec 2018 17:12

Forum na konferencjach

Miło nam poinformować, że nasze Forum weźmie aktywny udział w dwóch konferencjach, które odbędą się w najbliższym czasie. Na konferencji pt. "Nowa ekonomia instytucjonalna a nauki o zarządzaniu" organizowanej w dniach 17-18 maja br. w Gdańsku przez Wyższą Szkołę Bankową w sesji organizowanej przez nasze stowarzyszenie referaty wygłoszą dr Ewa Gruszewska, dr Magdalena Owczarczuk, dr hab. Michał Pietrzak i dr Zofia Łapniewska. Z kolei na konferencji "Kapitalizm kontra socjalizm. Anatomia zmian systemowych w Polsce 1918-2018", która odbędzie się w dniach 25-26 czerwca br. na Uniwersytecie w Białymstoku Forum ma zaszczyt współtworzyć sesję plenarną zatytułowaną "W poszukiwaniu ładu społecznego – metanarracje Adama Smitha i Karla Polanyi’ego". W jej ramach prof. dr hab. Janina Godłów-Legiędź wygłosi referat zatytułowany "Ład społeczny i indywidualizm: od Adama do Vernona Smitha", a dr  Maciej Kassner zaprezentuje rozważania na temat "Problemu ładu społecznego z perspektywy instytucjonalizmu Karla Polanyi'ego". Obydwa spotkania zapowiadają się więc niezwykle interesująco!

 

piątek, 02 luty 2018 17:04

Szósty numer Biuletynu

Biuletyn6Ukazał się szósty numer naszego Biuletynu Myśli Instytucjonalnej - cały numer do pobrania tutaj lub w zakładce "Biuletyn". W numerze m.in. tekst o metodzie Karla Polanyi'ego, sprawozdanie z seminarium Forum w Poznaniu oraz omówienia pozycji książkowych. 

Udanej lektury!

 

niedziela, 07 styczeń 2018 10:31

Nagroda dla dr hab. Beaty Woźniak-Jęchorek

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Komitet Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał dr hab. Beacie Woźniak-Jęchorek, członkini naszego Forum i profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, nagrodę za najlepszą pracę naukowo-badawczą z obszaru rynku pracy opublikowaną w roku 2016 pt. "Instytucjonalne uwarunkowania polskiego rynku pracy. Studium teoretyczno-empiryczne". Krótkie omówienie zawartości tej publikacji zamieściliśmy w trzecim numerze Biuletynu (do pobrania tutaj). 

Serdecznie gratulujemy!

środa, 20 grudzień 2017 10:26

Konferencja w Białymstoku

Zapraszamy do wzięcia udziału w czwartej konferencji naukowej z cyklu "Rozwój społeczno-gospodarczy w teoriach ekonomicznych" pt. "Kapitalizm kontra socjalizm. Anatomia zmian systemowych w Polsce w latach 1918-2018". Konferencja odbędzi się w dniach 25-26 czerwca 2018 roku na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest nam również miło poinformować, że nasze Forum jest jednym z patronów konferencji. 

Zgłoszenia należy przesyłać do 28.02.2018 r.

Ulotkę konferencyjną można pobrać tutaj

W imieniu prof. dr hab. Stanisława Rudolfa oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku zapraszamy na kolejną, siódmą już edycję konferencji "Nowa ekonomia instytucjonalna a nauki o zarządzaniu". Spotkanie odbędzie się w dniach 17-18 maja 2018 roku w Hotelu Qubus w Gdańsku. Zgłoszeń na konferencję należy dokonać do dnia 28.02.2018 roku drogą elektroniczną.

Ulotkę konferencyjną można pobrać tutaj

środa, 20 grudzień 2017 09:50

Zapowiedź następnej konferencji WINIR

World Interdisciplinary Network for Institutional Research (WINIR) ogłosił Call for Papers na piątą edycję swojej corocznej konferencji. Odbędzie się ona w dniach 14-17 września 2018 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Hongkongu. Spotkaniu towarzyszyć będzie hasło przewodnie "Institutions and the Future of Global Capitalism". Więcej informacji można znaleźć tutaj

Strona 1 z 6